Usługi


&

Wymiana opon, wyważanie kół Lublin Wulkanizacja Car-But

od 1992 r. 

znana jest jako niewielki ale solidny serwis opon i felg, gdzie można nabyć markowe opony i felgi o wysokiej jakości zapewniające poczucie bezpieczeństwa i gwarantujące, że zakupione opony i felgi zostaną dokładnie wyważone i zamontowane na samochodzie. Rzetelność, dokładność i użycie wysokiej klasy sprzętu przekłada się na zaufanie naszych klientów.
Profesjonalne doradztwo i dobór opon (felg),

&

fachowa wymiana opon ( standard, nisko profilowe oraz RunFlat )

kontrola naprawa, wymiana i programowanie czujników ciśnienia TPMS

wyważanie kół aluminiowych do 22″ z na wyważarce z testem drogowym Hunter

a jednocześnie wnikliwa obserwacja i kontrola stanu układów hamulcowych,

zawieszenia i klimatyzacji

to nasza codzienność, więc zawsze robimy to w solidnie.

#

Wymiana opon run-flat i nisko profilowych Lublin wulkanizacja Car-but.

&

#

wymiana opon i wyważanie kół Lublin wulkanizacja Car-But

Prostowanie felg Lublin CarBut – regeneracja felg.

Wymiana opon i wyważanie kół Lublin

Car-But

Dobrze wyważone koła mają ogromny wpływ na trwałość całego układu kierowniczego,zawieszenia oraz opon. Ponadto eliminuje wszelkie drgania kierownicy, tak bardzo drażniące wielu kierowców.

U nas wyważanie kół odbywa się na bardzo precyzyjnej wyważarce marki Hunter, wyposażonej w test drogowy kół, test felg i opcje optymalizacji wyważenia.

Wyważamy koła samochodowe od 12 do 22 cali, koła do samochodów terenowych i dostawczych koła motocykli, skuterów i quadów. Do tej czynności używamy odpowiedniego rodzaju i jakości ciężarków korekcyjnych.

        Wyważamy koła z felgami nieprzelotowymi stosowanymi często w Peugeotach i Citroenach.

wymiana opon Lublin


Hunter GSP9700
 

 wyważanie kół Lublin

wulkanizacja Car-but

Obsługa kół motocyklowych

odbywa się podobnie jak kół samochodowych z użyciem odpowiedniego sprzętu. Jedyną w zasadzie różnicą jest czas i wykonywane czynności w celu zdjęcia kół z motocykla – wymaga to wiedzy i czasu którego nie można znormalizowć z uwagi na różnorodność budowy motocykli i skuterów.
Wyważenie kół w motocyklu musi być bardzo dokładne – są to tylko 2 koła na których odbywa się jazda ze znacznymi szybkościami.  Nawet niewielkie niewyważenia powodują drżenie kierownicy i wibracją koła co wprost uniemożliwia jazdę.

W naszej ofercie posiadamy opony do motocykli, skuterów i quadów.

kontakt    tel: 81 534 65 09    mail: carbut@carbut.lublin.pl

zapraszamy !

Czujniki ciśnienia TPMS

są podatne na awarie, a także zużywanie się ich baterii. Średnia trwałość baterii czujnika to 3 do 5 lat w zależności od eksploatacji pojazdu. W zasadzie nie wymienia się samych baterii gdyż czujnik i bateria to jedna całość. Wymienia się uszczelki, zawory i wkłady zaworów. Czujniki średnio kosztują około 200–400 zł za sztukę, co w przypadku wymiany ze względu na zużycie baterii oznacza koszt około 1000 zł. Najwygodniej byłoby mieć dwa komplety kół z oponami letnimi i zimowymi by uniknąć ryzyka uszkodzenia czujników, ale i tak przy zmianie kół nie ominie nas wczytanie do systemu nowych danych o nowych czujnikach.

Śruby i nakrętki do kół to także szybko zużywające się elementy. Na szczęście ich cena nie powala z nóg. Ale nie uszkodzony gwint to pewność, że koło będzie zawsze na swoim miejscu. Częściej, podczas odkręcania ulega uszkodzenie łeb śruby co też śrubę dyskwalifikuje.

https://g.page/CarButLublin?gm

Jest jeszcze jeden element który trzeba często wymieniać.

Pierścienie do felg aluminiowych

Prawidłowo wykonana wymiana kół aluminiowych obejmuje też wymianę pierścieni centrujących. W „niezbyt” profesjonalnych serwisach dochodzi bowiem do uszkodzenia lub zagubienia pierścieni. Pierścienie uszkodzone, zgniecione przez niedokładne spasowanie i dokręcenie śrub koła kluczem pneumatycznym nie nadają się do użycia, powodują wibracje kół.

Wymiana opon run-flat i nisko profilowych Lublin wulkanizacja Car-but.

Kola z oponami typu RUN-FLAT i nisko profilowymi, ze względu na duże obciążenia i prędkości, wymagają bardzo dokładnego wyważenia – najlepiej na wyważarkach z testem drogowym.  Podczas takiego wyważania dokonuje się procesu optymalizacji położenia opony względem felgi, tak by zminimalizować drgania koła spowodowane błędem kształtu felgi i biciem opony.

Wyważanie kół i test drogowy Hunter

obejrzyj film instruktażowy

Dla ograniczenia drgań koła spowodowanych błędem kształtu lub biciem tarczy koła i biciem opony w wyważarce HUNTER GSP 9700 zastosowano specjalną funkcję. Aby prawidłowo ocenić zmiany siły promieniowej, działającej na toczące się po drodze koło, a wywołane nierównomierną sztywnością promieniową opony, błędem kształtu i biciem tarczy koła, stworzono warunki pomiaru zbliżone maksymalnie do rzeczywistych warunków współpracy koła z drogą.

W wyważarce GSP 9700 firmy HUNTER zastosowano dodatkową rolkę o średnicy 244 mm oraz funkcją (czyli test drogowy), słu żącą do oceny zmiany wartości siły promieniowej. Poniżej przedstawiony jest sposób pomiaru zmiany siły promieniowej działającej na koło, określania przyczyny tych zmian oraz ograniczenia ich zakresu.Na rynku krajowym wyważarka ta oferowana jest z polską wersję programu i metrycznym układem miar. Do pracy wystarczy jej zasilanie 220 V i sprężone powietrze. Oprogramowanie sterujące znajduje się na wymiennych modułach, tak więc gdy w przyszłości będzie nowsza wersja programu, to jego wymiana sprowadza się do wymiany tej karty.

Oprócz omówionego testu drogowego, wyważarka umożliwia:

• Zautomatyzowane mocowanie koła

• Zautomatyzowany pomiar wymiarów tarczy koła, bicia promieniowego i osiowego

• Ocenę prawidłowości centrowania koła na wrzecionie maszyny

• Wyważanie statyczne i dynamiczne zarówno z uwzględnieniem tolerancji ciężarków, jak i bez

• Wykorzystanie ciężarków zakładanych na krawędź tarczy koła, klejonych, jednocześnie użycie obu typów ciężarków oraz tzw. wkładów wyważających (mocowane we wnętrzu opony wkłady zastępują klasyczne ciężarki; są stosowane szczególnie w oponach o stosunku szerokość/wysokość opony wynoszącym ok. 80%, montowanych np. w samochodach terenowych)

• Osadzanie ciężarków klejonych za pomocą wysuwanego ramienia

• Możliwość wydruku protokołu z pomiarów oraz wszystkich informacji tak, jak są one widziane na ekranie

• Umożliwia na wstępie pomiar ciśnienia powietrza w oponie i uzupełnienie go do wartości prawidłowej

• Mierzy różnice sztywności promieniowej i bicie promieniowe opony

• Mierzy bicia promieniowe i boczne obu krawędzi tarczy koła

• Na podstawie dwóch ostatnich wymienionych wyżej pomiarów umożliwia takie wzajemne zmontowanie opony na tarczy koła, aby różnice sztywności promieniowej opony, bicie opony i bicie tarczy koła w możliwie dużym stopniu kompensowały się wzajemnie

• Mierzy siłą boczną występująca na styku opony i drogi

• Jeżeli siły boczne zostały zmierzone dla wszystkich kół samochodu, to nowa funkcja o nazwie

StraightTrakTM umożliwia minimalizację wpływu sił bocznych, działających na wszystkie koła samochodu, tak by samochód miał jak najmniejszą tendencją ściągania” na bok.

prostowanie felg Lublin Carbut – regeneracja felg

wulkanizacja Lublin

WULKANIZACJA LUBLIN

Wulkanizacja opon to inaczej naprawa opon uszkodzonych. Przeprowadzamy ją zgodnie z procedurą z użyciem wysokiej jakości materiałów X-tra Seal USA, oraz Tip-Top.

Trzeba jednak zauważyć że nie wszystkie uszkodzenia opon nadają się do naprawy. Rozcięcia boków lub barku opony, uszkodzenie stopki czy też zerwanie drutówki dyskwalifikują oponę z dalszej eksploatacji. Zgodnie z normami bezpieczeństwa naprawom podlegają przebicia czoła opon czyli bieżnika opony które nie spowodowały dewastacji klocków bieżnika i struktury opasania. Prawidłowa naprawa opon przedłuża jej okres eksploatacji bez wpływu na jakość użytkowania.

W wielu zakładach wulkanizacyjnych możecie się Państwo spotkać z uszczelnianiem opony przy użyciu sznura wulkanizacyjnego. Jest to szybka doraźna usługa w sytuacji gdy nie można dokonać prawidłowej naprawy. Po takim uszczelnieniu należy w dość krótkim czasie poddać oponę profesjonalnej naprawie.

Wymiana opon Lublin

Prostowanie felg Lublin Carbut – regeneracja felg

Prostowanie przeprowadzamy na specjalnym urządzeniu wspomaganym dokładnym wykresem uszkodzenia z procesu testowej oceny na wyważarce Hunter. Pozwala to na usunięcie prawie niedostrzegalnych odkształceń i przywrócenie felgi do bezpiecznego użytkowania. Po takim zabiegu wyważanie kół jest bardzo dokładne a koła szczelne.

Ceny prostowania felg stalowych zaczynają się od 60,- zł brutto a aluminiowych od 80,- zł . Cena końcowa zależna jest od wielkości felgi i uszkodzenia, oraz czasu przeznaczonego na naprawę.

Do tego doliczamy koszt zdejmowania koła z samochodu demontażu i montażu opony.

Regeneracja felg aluminiowych i stalowych –  uzupełnianie ubytków, prostowanie felg, lakierowanie. Solidnie i profesjonalnie. Opcje wyboru koloru lakieru !

Prostowanie felg Lublin Carbut – regeneracja felg

Prostowanie felg

Skrzywienia rantów felg powodują nieszczelności i spadki ciśnienia nie tylko w trakcie jazdy ale i na postoju. Skrzywienia boczne felg powodują wibracje układu kierowniczego podobne jak w przypadku niewyważenia kół, oraz nadmierne zużycie opon, łożysk i przegubów. Podczas wymiany opon zwracamy na to szczególną uwagę i informujemy Klientów o konieczności prostowania felg.

W procesie wymiany opon konieczna jest kontrola stanu zaworów zarówno tych standardowych jak i tych wyposażonych w czujniki ciśnienia.

Kontrola czujników oraz ich programowanie odbywa się z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu którego oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane .

Posiadamy różnego rodzaju zawory i czujniki używane przez producentów samochodów co pozwala nam na szybkie i oszczędne naprawy systemu TPMS.

Pompowanie kół azotem  to:

  1. znaczna poprawa komfortu jazdy

  2. zmniejszenie zużycia bieżnika opon
  3. ograniczenie zużycia paliwa

  4. azot jest obojętny na zmiany temperatury tzn. że w kole jest stałe ciśnienie niewrażliwe na rozgrzewanie się opon w trakcie jazdy
  5. azot nie zawiera wilgoci, a więc nie powoduje korozji felg i zaworów metalowych a jednocześnie przedłuża żywotność wkładów zaworu, co gwarantuje brak ubytków ciśnienia.
  6. azot nie przenika  przez strukturę gumy w takim stopniu jak powietrze, co również wpływa na stabilność ciśnienia.
W trakcie wymiany opon zwracamy uwagę na stan techniczny zawieszenia, amortyzatorów, tarcz i klocków hamulcowych.

Wymiana opon i wyważanie kół Lublin wulkanizacja Bar-But

ZAPRASZAMA !

Sezonowa przechowalnia opon

Usługa skierowana do klientów szanujących swój czas i wygodę.

Pozostawione w naszym Hotelu koła podlegają ubezpieczeniu, czyszczeniu i konserwacji, składowane są w odpowiednim, zacienionym magazynie wolnym od wilgoci i czynników chemicznych. Przd umówinym terminem sezonowej wymiany są wcześniej przywiezione na serwis, wyważone i sprawdzone ciśnieniowo.
Tak przygotowane koła przyspieszają proces sezonowej wymiany opon, kół, a więc oszczędzasz też swój czas.

Nie musisz martwić się o składowanie kół, nosić je, zabezpieczać , angażować swój czas , nie brudzić rąk i samochodu.

Ten kłopot pozostaw  nam!

prostowanie felg Lublin Carbut – regeneracja felg

Serwis klimatyzacji i ozonowanie Lublin wulkanizacja Car-But

Autoklima Lublin   Car-But

W okresie panujących wysokich temperatur klimatyzacja samochodowa jest dobrodziejstwem.

Ale by to dobrodziejstwo było skuteczne należy o nie zadbać – czyli sprawdzić jej działanie. Jeśli klimatyzacja nie jest odpowiednio wydajna, szyby parują a z wentylacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, są to wyraźne sygnały, że musimy zainterweniować i wybrać się do wyspecjalizowanego serwisu. Raz w roku powinniśmy dokonać standardowych czynności polegających na wymianie filtra kabinowego, czyszczeniu kanałów dystrybucji powietrza do wnętrza kabiny, odgrzybienie  parownika, sprawdzenie drożności kanału odprowadzającego skropliny z parownika klimatyzacji oraz oczyszczenie wlotów powietrza umieszczonych na zewnątrz pojazdu.

Serwis klimatyzacji samochodowej to dość długi proces wymagający dokładności we wszystkich etapach . Może zająć nawet do 1,5 godziny.

W tym czasie wykonujemy jednocześnie ozonowanie kanałów wentylacyjnych i wnętrza samochodu oraz wymianę filtra kabinowego. Ozonowanie ma na celu dezynfekcję układu w skład którego wchodzi też filtr kabinowy, dlatego też należy go bezwzględnie wymienić na nowy. Proponujemy też pranie tapicerki i czyszczenie dywaników samochodowych przy użyciu myjki parowej co gwarantuje skuteczność dezynfekcji wnętrza samochodu.

photo1
Proces obsługi klissssss

Serwis klimatyzacji i ozonowanie najlepiej !wulkanizacja Car-But Lublin

Pełny serwis klimatyzacji to :

– odessanie czynnika z układu – wytworzenie próżni – osuszenie układu – próba szczelności układu – w przypadku nieszczelności dodanie oleju z barwnikiem UV i lokalizacja wycieku – napełnienie układu czynnikiem w ilości zalecanej przez producenta auta – kontrolę ciśnienia w układzie klimatyzacji – sprawdzenie efektywności chłodzenia
Koszty takiej obsługi zaczynają się od 130,-  i zależne są od ilości użytego czynnika , czyli wielkości układu klimatyzacji i niedoboru czynnika chłodzącego.
Koszt filtra kabinowego indywidualny dla każdej marki samochodu
Wymiana filtra kabinowego od 10,- zł
Pranie dywaników samochodowych – cena umowna wg. zleceń

Serwis klimatyzacji Lublin

 Zapraszamy do naszego serwisu – Dolna Panny Marii 53

DZWOŃ 81 53 271 883

Pranie tapicerki samochodowej i czyszczenie wnętrza

.

Tapicerkę samochodową pierzemy myjnią parową Marem zespoloną z silnym odkurzaczem.

Wysoka temperatura pary w połączeniu z detergentami pozwala na głębokie czyszczenie tapicerki samochodu. Para czyści, dezynfekuje, usuwa zapachy, „grzyby” i bakterie ( doskonale dezynfekuje kanały wentylacyjne klimatyzacji samochodowej). Urządzenia parowe wyposażone w odkurzacz umożliwią eliminację roztoczy i alergenów dzięki połączonemu działaniu pary i podciśnienia które niszczą je i jednocześnie usuwają osady oraz nie powoduje przemoczenia tapicerki. Po czyszczeniu samochód szybko nadaje się do użytkowania.

Pranie tapicerki to odkurzanie, dezynfekcja parą i pranie wykładziny i dywaników, foteli samochodowych, tylnej kanapy, boczków drzwi, podsufitki i bagażnika .

Parą dezynfekujemy kanały wentylacyjne nawiewu i klimatyzacji.

Dodatkowo przeprowadzamy czyszczenie i pielęgnację  elementów plastikowych wewnątrz auta, deski rozdzielczej, szczelin w drzwiach, progów, wnęk kół, itp.

.

* orientacyjne ceny usług prania :

#fotele 25,- zł/ szt.

#  foteliki dziecięce – 40,- PLN

# kanapa 45,- zł/szt.

# wykładzina drzwi 15,- zł/szt

#podsufitka zależnie od wielkości  od 30 do 80,- zł

# bagażnik: wykładzina 20,- zł , boki 5,- zł, roleta 15,- zł

#kompleksowo samochody małe np. Toyota Yaris – 150,- PLN

#kompleksowo samochody średnie np. Skoda Octavia – 200,- PLN

#kompleksowo samochody duże (SUV) – od 240,- PLN

.

*** Usługa jest dość czasochłonna, prosimy więc o wcześniejszą rezerwację terminów.

.

Lublin ul. Dolna Panny Marii 53

tel. 81 532 71 83

ZAPRASZAMY!

https://www.facebook.com/?ref=logo
** osobno foteliki dziecięce40,- PLN